Hungarian Slovak

Nurelle-D 50/500 EC 5 Liter

Termék szerkesztése
Nyomtatás
Hármas hatású (azonnali ölő, gázosodó és tartamhatású) rovarölő szer a szántóföldi kultúrák és az almatermésűek rovarkártevői ellen
Leírás

FELHASZNÁLHATÓ 

 Kultúra  Károsító  Szermennyiség (l/ha)  A kijuttatáshoz szükséges vízmennyiség (l/ha)
 Cukorrépa  Barkók, répabolha  1,5  300
 Burgonya  Burgonyabogár és lárvái  1  300-500
 Gabona  Vetésfehéríto  0,5  300-400
 Repce  Földibolhák, repcedarázs álhernyója, ormányosok, repcefénybogár  0,6  300-400

 

tökéletes védelem a kártevők ellen

  • Kiváló hatás ősszel repcebolha, repcedarázs, kis káposztalégy és mocskospajor lárvák ellen
  • Legjobb hatás mindkét szárormányos faj ellen  csökkenti a fóma fertőzést
  • Megalapozza a védelmet a később betelepülő repcefénybogarak ellen.
  • Hosszú tartamhatás hideg időben is (10 ºC alatt)  kiváló gázhatás
  • AKG programokban ősszel egy alkalommal felhasználható.

JAVASOLT NÖVÉNYVÉDELMI TECHNOLÓGIA

Őszi káposztarepcében ősszel egy, tavasszal szintén egy alkalommal juttatható ki. Ősszel egyenetlen kelés és/vagy elhúzódó repcedarázs rajzás esetén javasolt alkalmazni, amikor a csávázószerek hatása csökken vagy folyamatos a lárvakelés. Kelőfélben lévő repcében erős bolhakár esetén a rögök alatt károsító földibolhákat is elpusztítja. Tartamhatása miatt a kialakult mocskospajor fertőzést megállítja. A lárvák a kezelt növényi részeket a talajba húzzák, és ezeket elfogyasztva elpusztulnak. Tavasszal az első ormányos csapdába ejtését követő 1 héten belül permetezzünk a hideg időben is hatékony, jól gázosodó Nurelle D-vel. A kezelést legkésőbb rejtett bimbós állapotban lehet elkezdeni, és a zöldbimbós állapot kezdetéig be kell fejezni. AKG programokban ősszel egy alkalommal felhasználható. A készítmény hideg időben is (10 oC alatt) is hosszú hatástartammal rendelkezik. A Nurelle D használata a szárormányosok elleni védelmen keresztül csökkenti a fóma fertőzés lehetőségét.

A szer nem alkalmazható, ha szórványosan sárgabimbós vagy virágzó növények már megjelentek a zömében rejtett bimbós állományban.

Gabonában hidegebb időben – amikor az imágók a földközelbe húzódnak – , és erős rajzás esetén jó gázhatásával és tartamhatásával olcsó és kényelmes megoldás a vetésfehérítő ellen. Megbízható hatású a gabonaszipolyok és a gabonapoloskák ellen. A vírusterjesztő levéltetű fajok elleni védekezés indokolt lehet ősszel illetve tavasszal is.

A Nurelle D minden olyan esetben biztos védelmet nyújt, amikor rejtett életmódú kártevők ellen vagy hidegben kell védekezni. Ősszel a vetéseket károsító gabonafutrinka lárvája (csócsárló) megjelenésekor a késő délutáni órákban elvégzett kezelés a leghatékonyabb. A levelek viaszrétegében megkötődött hatóanyag tartós hatékonyságú és megállítja a további károkozást. Ősszel és tavasszal 1-1 alkalommal lehet kijuttatni.

Szőlőben szőlőmolyok ellen a szexferomon-csapdás megfigyelés alapján az első védekezést a rajzáscsúcsot követő 4-6. napon célszerű elvégezni. Nemzedékenként rendszerint 2 védekezés szükséges, ezért elhúzódó rajzás esetén a további permetezést más hatásmechanizmusú készítménnyel 14 nap elteltével szükséges végrahajtani. A kabóca fajok ellen a lárvák megjelenésekor kell a védekezést elvégezni.

Cukorrépában a barkófajok és a répabolha ellen azok táblára történő betelepedése idején, a kultúrnövény szikleveles és néhány lombleveles fenológiai állapotában kell a készítményt kijuttatni. A bagolylepkék elleni védekezést előrejelzésre (fénycsapdás, szexferomons-csapdás megfigyelés, valamint tojáscsomó vizsgálat)alapozva, a tömeges lárvakelés idején kell végrehajtani.

Burgonyában a levéltetvek ellen az első szárnyas egyedek megjelenésekor, az első kolóniák kialakulásakor javasolt a permetezést végrehajtani.

Mustárban a repce-fénybogár és a repcebecő-ormányos táblára történő tömeges betelepedése idején szükséges elvégezni a kezelést. A kezelést legkésőbb rejtett bimbós állapotban lehet végrehajtani.

Mákban a máktok-ormányos ellen legkésőbb a zöldbimbós állapotban, levéltetvek ellen a tömeges betelepdés idején célszerű a kezelést elvégezni.

Lenben a lenbolha táblára történő tömeges betelepedés idején célszerű a kezelést elvégezni zöldbimbós állapotig.

Hatóanyag: 50 g/l cipermetrin; 500 g/l klórpirifosz-etil

Formuláció: emulzióképző koncentrátum (EC)

Forgalmazási kategória: I. (felsőfokú növényvédelmi képesítéshez kötött)

Munkaegészségügyi várakozási idő: 1 nap

Élelmezésegészségügyi várakozási idő:

Cukorrépa 14 nap, szőlő, burgonya 21 nap, kalászosok (őszi és tavaszi árpa, őszi búza, tritikále, rozs, zab) 28 nap őszi káposztarepce, mustár, mák, len: előírás szerinti felhasználás esetén nem szükséges

 

Forrás: www.dowagro.com

Biztonsági adatlap